Menu
header photo

The Journaling of Chan 467

drakecake8's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://dailyuploads.net/t4ghglqwoj88
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://munckcarlton24.werite.net/post/2021/11/19/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://www.openlearning.com/u/lawson27horowitz/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
https://zenwriting.net/frantzenfrantzen0/kancelaria-upadlosc-konsumencka-421q

Kancelaria Upadłość Konsumencka Własność małżonka a upadłość konsumenckaOdwiedzając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie będę się starać rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które wzięły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.